Prvním z produktů chytré domácnosti, na kterou se podíváme, je chytrá RGB žárovka. Musím přiznat, že se jedná o mou už druhou žárovku tohoto typu, bohužel ta první (nedoporučuji) po několika týdnech začala poblikávat, měnit barvy a někdy nešla ani zhasnout. Ta původní byla od jiného výrobce – z toho je vidět, že při nákupech v Číně je dobré mít doporučení. Žárovku jsem objednával z evropského skladu, takže byla doma během cca 10 dnů. Vybral jsem tu nejvýkonnější, tedy 10W.
Mobilní aplikace
Prvním krokem při zprovoznění žárovky je stáhnutí a nainstalování mobilní aplikace. Konkrétně se jedná o aplikaci Smart Life, která se vám bude hodit také například pro chytré zásuvky. V aplikaci je opět nutné zaregistrovat si účet a pak je již možné využívat všech jejich funkcí. Aplikace je velice intuitivní a jednoduchá na ovládání.
Zprovoznění žárovky
Předpokládám, že to je všem jasné, ale pro úplnost – lampu, ve které budete mít chytrou RGB žárovku, necháte permanentně zapnutou. O zhasínání se stará samotná žárovka.
V aplikaci zvolte „+“ pro přidání zařízení a následně vyberete typ zařízení. Žárovku zašroubujte do patice – měla by hned začít blikat. Dále stačí sledovat postup na vašem telefonu. Aplikace vyžaduje, abyste s telefonem byli při zprovozňování žárovky připojeni ke stejné Wi-Fi síti, kterou k provozu bude žárovka následně využívat. Další ovládání je již možné z jakékoliv sítě kdekoliv na světě.
Google Home
Pokud nechcete žárovku používat jen přes mobilní aplikaci Smart Life, můžete si účet nalinkovat do vaší chytré domácnosti v aplikaci Google Home. Stačí vybrat „Add“, „Set up device“ a vybrat možnost „Works with Google“. Následně vyhledáte službu, kterou chcete nalinkovat, zadáte přístupové údaje k danému účtu a všechna zařízení z aplikace od třetí strany se vám objeví i ve vaší domácnosti.
Žárovka se objeví jako nezařazená a je třeba ji přiřadit do místnosti, ve které ji budete používat. To se hodí především pokud máte lampy například v obývacím pokoji i v ložnici a potřebujete je rozlišit. Pokud v těchto místnostech máte i samostatné hlasové asistenty, není třeba hlasovými povely specifikovat jakou lampu chcete ovládat, ale asistent bude vždy pracovat s lampou v místnosti, ve které pokyny dostává. Samozřejmě můžete z ložnice rozsvítit lampu v obývacím pokoji, ale musíte to při povelu specifikovat. Pochopitelně ovládání je možné i manuální přes aplikaci Google Home.