Každý nový projekt začíná nápadem, který se dál rozvíjí.
Jako v každém správném sci-fi, ani v Blasterovi II nesmí chybět android. Delší dobu jsme si pohrávali s myšlenkou vytvořit kostým, který by měl zakomponované flexibilní neony a postava androidky Kitty je pro to ideální. Původní představa byla, že by se jednalo o kompletní kostým šitý na míru herečky, ovšem při podrobnějším zvážení technických možností jsem přistoupil k univerzálnějšímu řešení. Namísto integrace neonů do kostýmu byla navrhnuta soustava návleků, které jsou navlečeny na černém přiléhavém oblečení. Byly použity obyčejné leginy a top, u kterého byl pouze zvětšen výstřih, aby lépe korespondoval s charakterem postavy.
Před realizací nápadu je nezbytný design výsledného produktu.
Pro napájení a elektroniku bylo navrhnuto „jádro“, které obsahuje také baterie pro napájení. Stejně jako elektronická náhrada oka Elexie, i oblek androidky Kitty je možné kompletně ovládat dálkově pomocí Bluetooth. Obsahuje také modul pro nabíjení baterií, díky kterému je provoz velice pohodlný.
Jako materiál pro výrobu návleků byl zvolen neopren. Jedná se o materiál relativně pružný a přizpůsobivý, přesto pevný, držící tvar. Kostým byl navržen pro použití 3×5 m neonů. Jednotlivé 5m úseky byly rozděleny do návleků pro nohy, ruce a trup. Každá tato sekce se dá ovládat samostatně. Díky rozdělení je také snažší navlékání do kostýmu, protože je možné oblékat sekce postupně a nakonec jednoduše připojit pomocí konektorů do „jádra“, které je umístěno na zádech.
Pro realizaci projektu je třeba naplánovat technologie výroby nového produktu.
Díky použití neonů, které samy o sobě obsahují lem vhodný k zašití do švů látky, bylo šití kostýmu relativně snadné. V případě tohoto kostýmu ale došlo ke změně designu a následně i nutnosti přepisu scénáře, protože původní plán zašití dvou různých barev neonů (červená a modrá) se ukázal jako nevhodný. V původním scénáři mělo být možné přepnout barvu Kitty podle toho, v jakém módu se nachází, ovšem samotné zhasnuté neony mají značně výraznou barvu, takže nebylo možné svítit modrou tak, aby nebyla vidět červená a naopak.
Díky změně konceptu se zjednodušila i samotná realizace, kdy při šití jedné části kostýmu nebylo nutné manipulovat s 10 m neonů, ale pouze s polovičním množstvím. Také výsledek působí „čistším“ nepřeplácaným dojmem, perfektně korespondující s celým kostýmem.
Pro výrobu „jádra“ byl zvolen 3D tisk černého PET-G, povrchová úprava potom nástřik několika vrstev karosářského tmelu ve spreji a finální nástřik černou akrylovou barvou. Vhledem k plánovanému použití tmelu byla zvolena výška vrstvy tisku nastavena na 0,3 mm při průměru trysky 0,4 mm. Stejně jako elektronická náhrada oka Elexie, byl i ze použit čirý PET-G pro tisk horního krytu barevných LED, které zde svým nastavením simulují jednotlivé módy andriodky.
Finální fází projektu je jeho fyzická realizace.
Jak již bylo uvedeno, „jádro“ bylo vyrobeno pomocí 3D tisku s povrchovou úpravou pomocí tmelu a černé barvy. Upevnění na oblek bylo řešeno už při designu celého kostýmu a využívá plastový plát pod neoprenem uchycený skrz neopren pomocí šroubků.
Kostým je součástí produkce filmu The Blaster II.