Každý nový projekt začíná nápadem, který se dál rozvíjí.
Hlavní hrdina je na všechno buď sám a nebo má pár dobrých přátel, kteří mu pomáhají. Johnny Blaster je tím druhým případem. V dnešní době bychom řekli, že jeho přítel Ralph je nerd, který si ví rady s jakoukoliv technikou – i faxem. V pokračování filmu se ale Ralph dostává do popředí a proto má výraznější kostým a dostane také svou zbraň. Ta musí být pochopitelně trochu menší, než jakou má Johnny Blaster, ale i tak je ve filmu unikátní. Zachovány byly z původního filmu také pro Ralpha typické dioptrické brýle.
Před realizací nápadu je nezbytný design výsledného produktu.
K charakteru postavy byly zvoleny extrémně krátké jeansové kraťasy, nátělník a šusťáková bunda doplněná nášivkou s logem NASA.
Pro scény v kosmické lodi byla přidána kyslíková maska, která byla kompletně vyrobena LUFREE.
Pro realizaci projektu je třeba naplánovat technologie výroby nového produktu.
Nášivka
Již hotová bunda byla doplněna pouze nášivkou NASA. Původně byla v plánu výroba nášivky vyšívané, nakonec vzhledem k jednoduchosti a vizuální jednotě byla zvolena technologie vypálení laserem do kůže. Nášivka je připevněna pomocí suchého zipu, takže v případě potřeby je velice snadné nahradit ji jiným motivem.
Zbraň
Jako zbraň pro postavu Ralpha byl pro jednoduchost zvolen produkt třetí strany. Jedná se o dětskou „špuntovku“ s vhodným designem pro danou postavu a téma filmu. Pochopitelně bylo nutné naplánovat povrchovou úpravu tak, aby zbraň nepůsobila levným „plastovým“ dojmem. Pro povrchovou úpravu byl zvolen černý akrylový nástřik pro matnější vzhled a na detaily malířské akrylové barvy v několika odstínech.
Kyslíková maska
Jak již bylo uvedeno, kyslíková maska je kompletně produktem LUFREE. Jako technologie výroby byl zvolen 3D tisk černého PET-G, povrchová úprava potom nástřik několika vrstev karosářského tmelu ve spreji a finální nástřik černou akrylovou barvou. Vhledem k plánovanému použití tmelu byla zvolena výška vrstvy tisku nastavena na 0,3 mm při průměru trysky 0,4 mm.
Finální fází projektu je jeho fyzická realizace.
Povrchová úprava zbraně
Pro dosažení matného vzhledu byl použit černý akrylový sprej. Nástřik byl realizován ve třech vrstvách. Pro finální „patinu“ byly použity malířské akrylové barvy v několika odstínech. Některé prvky zbraně byly také kompletně přebarveny (původní fosforově oranžová nahrazena hnědou).
Finální sestava kyslíkové masky
Jak již bylo uvedeno, kyslíkové masky byly vyrobeny pomocí 3D tisku s povrchovou úpravou pomocí tmelu a černé bary. Pro větší komfort nositele byla hrana masky opatřena gumovou hranou. Umístění na hlavu zajišťují popruhy z textilní gumy. Pochopitelně pro kyslíkové masky je nutný přívod kyslíku, který byl realizován pomocí třech hadiček. Další detail na kyslíkové masce tvoří dvoubarevná LED, která náhodně bliká.
Elektronika kyslíkové masky
Dvoubarevná LED umístěná na kyslíkových maskách je řízena univerzálním driverem, který je použit také pro řízení „baby machine“. Jádrem je Arduino napájené přes mikro USB pomocí nabíječky nebo power banky. Blikání je náhodné.
Kostým je součástí produkce filmu The Blaster II.